6 výhod silikonu u dětských dudlíků

Přemýšlíte, jak vybrat kvalitní, zdravotně nezávadný a uklidňující dudlík? Zjistěte, proč se vyplatí vybírat silikonové dudlíky, jaké jsou jejich výhody a čím vynikají.

Data publikacji: 15-02-2023 Data modyfikacji: 15-02-2023

Silikon je vyroben z kombinace oxidu křemičitého a kyslíku a je to materiál, který ovládl mnoho oblastí našeho života, včetně medicíny. Je velmi praktický, pružný, chemicky nereaguje s jídlem, což je důležité zejména pro krmení z lahve, nebo právě využití k výrobě dudlíků.

 

Výhody silikonu u dětských dudlíků

1. Silikon je odolný

Silikon je odolný a pevný materiál. Dudlíky vyrobené ze silikonu vydrží déle, takže nemusíte kupovat každou chvíli nové. Tím, že je odolnější vůči poškození, je bezpečný i pro ty děti, které už zoubky mají. Riziko, že dítě silikonový dudlík prokousne, je velmi nízké, takže nehrozí spolknutí části dudlíků. Dudlíky LOVI určené pro věkovou kategorii 18m+, když už většina dětí má zoubky, mají navíc sací silikonovou část dudlíku zesílenou, zjednodušeně je zde použita „tlustší“ vrstva silikonu.

 

2. Silikon je hypoalergenní

Silikon nezpůsobuje alergické reakce. To je důležité zejména u kojenců, u kterých si ještě nejsme jisti o jejich potenciální náchylnosti k alergiím. Silikonový dudlík nezpůsobí nežádoucí reakci, takže i dítě ohrožené alergií lze buď bezpečně nakrmit prostřednictvím silikonové savičky nebo také utišit silikonovými dudlíky.

Objevte nové designy silikonových dudlíků LOVI!

 

3. Silikon je hygienický

Silikonová sací část dudlíku neboli gumička se snadno udržuje v čistotě. Můžete ji sterilizovat ve sterilizátoru či přelít vařící vodou, aniž by hrozilo, že se zdeformuje, změní barvu nebo se zničí ošklivým povlakem. Vyvaření nijak neovlivňuje vzhled, vůni ani chuť silikonu.

 

4. Silikon je poměrně tvrdý

Silikon je tvrdší než jiné materiály používané při výrobě dudlíků. Na první pohled se to může zdát jako nevýhoda. Silikon může dělat problém předčasně narozeným dětem nebo dětem se slabší schopností zapojení svalů a nervových zakončení v ústech. Se silikonovou savičkou či dudlíkem vyžadujete od miminka větší svalovou námahu, a tak se stává, že se děti proti silikonu bouří. LOVI mini dudlíky vhodné pro věkovou skupinu 0-2 měsíce jsou ale velikostí štítku a zejména tvarem a velikostí sací části dudlíku právě přizpůsobeny těmto menším miminkům, kterým by tak měl tento dudlík vyhovovat a sání je pocitově téměř jako přirozené sání matčiny bradavky i vyvinutou mírou úsilí.

 

Tato zjevná nevýhoda je nakonec výhodou silikonu. Větší úsilí vynaložené na sání má totiž velmi pozitivní vliv na rozvoj svalů jazyka a úst, které jsou později při učení se mluvit a pohybovat vhodně jazykem potřebné. Kojení také není snadné a dynamická silikonová gumička dudlíku stimuluje miminko k práci podobné přirozenému krmení.

Pokud si tedy dítě ani na začátku se silikonovým dudlíkem neporadí, vyplatí se mu po nějaké době dudlík z tohoto materiálu nabídnout. Je také třeba připomenout, že takové dudlíky jsou speciálně vyrobeny z heterogenních vrstev silikonu. Díky tomu jsou na některých místech pevnější a na jiných poddajnější, mohou se tak smršťovat a natahovat stejně jako matčina bradavka při přirozeném sání miminka u kojení z prsu.

 

5. Silikon si zachovává svůj původní tvar a barvu

Pokud dítě používá deformovaný dudlík delší dobu, může to ovlivnit vývoj skusu a strukturu úst. U silikonového dudlíku takové riziko nehrozí. Silikon je odolný vůči tlaku a ohybu a i když pracuje a mění tvar při sání, vrací se poté do původního tvaru. Neztrácí ji ani vlivem teploty. To jsou také vlastnosti pro které je silikon hojně využívaným materiálem ve zdravotnictví.

Silikon navíc ani nepřebírá barvu jídla, nezabarví se od podávaného čaje nebo šťávy. Pod vlivem vody nebo vzduchu neoxiduje. Zachovává si své původní vlastnosti po velmi dlouhou dobu.

Objevte nové designy silikonových dudlíků LOVI!

 

6. Silikon je bez chuti a zápachu

Silikon nemá žádnou chuť ani vůni, ani neabsorbuje chutě nebo pachy zvenčí. Nehrozí tedy, že bude dítě něčím rušeno. Silikon samotný tedy neovlivňuje chuť podávaného jídla, což je také důležité. Je to naprosto stálý materiál.

Pokud přemýšlíte nad výběrem dudlíku, doporučujeme zvolit silikonový. Díky silikonu jsou dudlíky odolné, hypoalergenní a bezpečné. Silikonová gumička si dlouho zachovává svůj tvar, neovlivňuje negativně vývoj dítěte a neohrožuje zdraví. Zvolte silikon, zvolte bezpečnost pro své dítě.

Podobné články
cs_CZ Přečtěte si více

Spánek a dítě – spolu nebo odděleně?

Spánek spolu s dítětem má své zapřisáhlé příznivce a oponenty. Bez ohledu na vaši volbu, zda budete mít dítě samostatně vedle v pokoji, dáte si jeho dětskou postýlku do své ložnice nebo si vezmete dítě ...

cs_CZ Přečtěte si více

Jak zhubnout po porodu

Právě jste porodila. Díváte se na svůj odraz v zrcadle a vidíte spoustu tuku na svých bocích, uvolněné břicho a svaly. To je přirozené, během devíti měsíců těhotenství se tělo ženy hodně změní. To ...

cs_CZ Přečtěte si více

Jesle, chůva nebo prarodiče – Která alternativa je nejlepší?

Většina z vás asi bude souhlasit s tvrzením, že předtím, než dítě dosáhne věku, kdy může jít do mateřské školy, je pro něj nejlepší zůstat doma s maminkou a tátou. Ne každý rodič však může a chce ...

cs_CZ Přečtěte si více

Být mámou a nezbláznit se

Každá změna je výzvou a příchod nového, a navíc velmi závislého člena domácnosti otočí váš život o 180 stupňů. Ano, je to těžší, než jste čekali. Ano, není to tak, jak jste si to vysnili. Ano, je ...

cs_CZ Přečtěte si více

Rozvod rodičů – nezapomeňte na city dětí

Rozvod je nejbolestivější, pokud rozvádějící se lidé nejsou jen manželé, ale také rodiče. Není možné jej provést takovým způsobem, který dítě zcela neovlivní. Nicméně společně toho můžete udělat ...

Související produkty