Молозиво - це материнське молоко, що з'являється одразу після пологів і має унікальні властивості. Дізнайся більше про них.
Молозиво - це перше молоко, яке починає утворюватися під час вагітності (зазвичай, близько 20 тижня) і зберігається кілька годин після пологів. Молозиво поступово змінюється і його склад все більше і більше починає бути схожим на класичне мамине молоко.
Але його склад значно відрізняється від молока, яке виробляється лише на більш пізніх етапах. Воно також виглядає по-іншому. Молозиво більш жовте, густе, кисле та його смак та запах також відрізняються.
Важливо спробувати годувати малюка відразу після народження, як можна швидше. В першу чергу, це важливо для стимулювання лактації, а також молозиво має корисні властивості, які є надзвичайно важливими.
Навіть невелика кількість молозива захистить новонародженого від загроз та підживлюватиме його організм.
Молозиво підвищує опірність організму, підтримує проходження меконію і легко засвоюється.
Молозиво надзвичайно багате білками, які прискорюють розвиток і дозрівання травної системи дитини.
Найголовніше, молозиво містить високу концентрацію антитіл, які ефективно захищають малюка в перший період після народження, коли він найбільше піддається впливу шкідливих мікроорганізмів і його імунна система ще знаходиться на стадії становлення. Завдяки простагландинам молозиво - це специфічний фільтр, який захищає органи дитини. Більше того, молозиво є природним антибіотиком для новонародженого, і хоча його не так багато, його функції неможливо переоцінити.
Молозиво - унікальна суміш інгредієнтів, яку жодна, навіть найкраща, суміш не зможе замінити. Воно містить гормони (в тому числі росту), ферменти, амінокислоти, імуноглобуліни, лактоферин (імунний регулятор) та лейкоцити, тобто білі кров'яні клітини, які будують імунітет дитини. А також, молозиво - це вітамінна бомба (вітаміни А, С, В, Е, D3 тощо) та надзвичайно багате мінералами (хлор, хром, цинк, фосфор, магній, калій, кальцій, залізо тощо), які необхідні для правильного розвитку.
Молозиво малокалорійне порівняно з дозрілим молоком. Воно містить 50-65 ккал , в той час як грудне молоко - 75 ккал. Однак, для маленького животика, навіть мінімальна кількість молозива є достатнім джерелом енергії.
Початкова невдача грудного вигодовування може бути пов'язана з потрісканими, втягнутими або плоскими сосками. Прочитай шляхи вирішення для подолання проблеми.
На початку "молочного шляху", ти годуєш часто і довго. Тому треба розташуватися в зручному для годування положенні. Проаналізуй 5 положень, рекомендованих консультантами з лактації і вибери найбільш комфортні для себе.
Вагітність і грудне вигодовування - це величезні зусилля твого тіла. Вони часто супроводжуються втомою, коли тобі потрібно ...
"Чи зможу я годувати грудьми після кесаревого розтину? Чи буде молоко? Чи буде моя дитина знати як смоктати?" Ці питання часто ...
Коли ти тимчасово не можеш годувати грудьми, або хочеш залишити дитину під опікою іншої людини, або коли педіатр рекомендує ...