Чи траплялось з тобою, що голодний малюк відмовляється від грудей, вперто відвертається, іноді плаче? Як не старайся, а ротик ніби закритий на замок. Давай розберемось в чому може бути причина.
Іноді проблеми можуть з'явитись на початку грудного вигодовування, утруднивши його успішний початок. А іноді, малюк який охоче ссав грудь, раптом почав категорично відмовлятись від неї. В будь-якому випадку - не потрібно впадати у відчай. Причина ймовірно тимчасова, тому для повноцінного продовження годування груддю необхідно її з'ясувати.
Порада: На початковому етапі причиною може бути слабкий або порушений ссальньний рефлекс, викликаний незрілістю нервової системи, травмою або захворюванням. Ще одна можлива причина - анатомічні особливості малюка, як і заважають йому правильно захопити грудь. Обов'язково зверніться до спеціаліста (краще до консультанта з грудного вигодовування або логопеда). Він огляне ротову порожнину малюка, перевірить вуздечку і ссальний рефлекс. І, у разі необхідності, призначить лікування чи спеціальні вправи.
Порада: Намагайся не допускати ситуації, коли груди вже повні та тверді. Якщо це сталось, і малюк не може захопити сосок, необхідно зцідити трохи молока руками або молоковісмоктувачем. Але небагато - тільки, щоб грудь стала м'якша та малюк зміг її захопити.
Порада: Годуй малюка при перших ознаках голоду, не чекай поки груди переповняться. Якщо вже так трапилось, зціди трохи молока, щоб зменшити потік, лише тоді прикладай малюка до грудей. Також можна спробувати змінити позицію для годування. Наприклад, спробуй годувати напівлежачи на спині, тоді потік молока буде не таким сильним.
Порада: Перевір, чи правильно ти прикладаєш дитинку до грудей. Можливо, малюк захоплює лише сосок без ореоли, тому груди неправильно стимулюються і молока виробляється менше. Не потрібно догодовувати малюка сумішшю або давати водичку. Краще якомога частіше прикладати його до грудей, пробуючи різні позиції для годування. Часта стимуляція допоможе налагодити лактацію, і, з часом, молока вироблятиметься рівно стільки, скільки необхідно твоєму малюку.
Порада: Під час застуди або інфекції у малюків часто виникають труднощі зі ссанням. Спробуй допомогти малюку, почистивши його носик перед годуванням, щоб він міг вільно дихати. Взимку використовуй зволожувач повітря або хоча б поклади на радіатори мокрі рушники, щоб повітря не було занадто сухим. Також, слідкуй, щоб малюк не був голодним, адже він і так ослаблений через хворобу. Він може розкапризуватись і ще складніше буде його нагодувати.
Порада: Коли у малюка ріжуться зуби, болить горло чи вушко, грудне годування може бути ускладнене. Малюку боляче їсти, і це його дратує. Як правило, достатньо змазати ясна знеболюючим препаратом, дотримуватись рекомендацій лікаря щодо лікування і перечекати цей важкий період. Якщо у малюка молочниця, обов'язково потрібно звернутись до лікаря. В такому випадку, необхідно лікувати і маму, і дитину.
Порада: Не давай малюку перевтомлюватись. Якщо він починає засинати під час годування, ніжно полоскочи його щічку. Або нехай малюк трошки поспить, а потім спробуй погодувати його, навіть сонного. Але, зазвичай, дітки прокидаються, якщо хочуть їсти.
Порада: відмова від груді - це типова ситуація у 3-4 місяці. Адже навколо стільки цікавого, а мамині груди нікуди не подінуться. Зазвичай це дуже турбує годуючих мам. Спробуй знайти для годування затишне, тихе місце, де вас ніхто не потурбує і не відволіче малюка. Також можна спробувати нагодувати малюка, коли він ще не повністю прокинувся, напів сонний.
Порада: Успішне годування починається в голові. Важко налагодити грудне вигодовування, якщо це не подобається, лякає чи обтяжує. В таких випадках організм виробляє менше молока і малюк втомиться поки намагатиметься наїстись. Крім того, малюк відчуває настрій мами, і тому, якщо грудне годування для тебе важке та неприємне, малюк може перейняти твої емоції та відмовитись від грудей. Налаштуй себе на позитив, розслабся. Пам'ятай - таким чином ти даєш малюку тільки найкраще.
Порада: Іноді мама може з'їсти продукти з інтенсивним смаком, наприклад, часник. Це може змінити смак молока і відлякати малюка. Якщо ти помітиш, що дитина реагує на такі речі, намагайся уникати сильних ароматів, відмовся від індійської їжі та великої кількості спецій.
Порада: Маленькі дітки люблять природний запах мами. Намагайся не змінювати дезодорант протягом періоду грудного вигодовування і не користуйся сильними парфумами. Це також не найкращий час для кардинальних змін у виборі косметики. Малюк може відмовитись від груді.
Порада: Під час грудного вигодовування, до 6 місяців намагайся не використовувати пляшечку. Введення в раціон молочної суміші, водички може спричинити відмову малюка від грудного вигодовування. Якщо, все ж таки доведеться годувати малюка з пляшечки, переконайся, що соска не перешкоджає ссальному рефлексу. Найменш ризиковано - давати дитині додаткову їжу з чайної ложечки або в спеціальній чашечці.
Чи траплялось з тобою, що голодний малюк відмовляється від грудей, вперто відвертається, іноді плаче? Як не старайся, а ротик ніби закритий на замок. Давай розберемось в чому може бути причина.
Багато мам переживають, що їхні груди виробляють недостатньо молока. Ці сумніви зазвичай трапляються тоді, коли дитина часто ...
Під час годування, дитина інколи заковтує повітря, що накопичується в травному тракті та може спричинити коліки, здуття та ...
Ти помітила, що груди стали важкими, набряклими, відчувається дискомфорт. Розслабся, прочитай, що робити у випадку надмірного наповнення грудей та лактостазів. Це дуже важливо, щоб уникнути маститу.
Як довго та як часто потрібно годувати грудьми? Як змінюється виробництво молока після народження? Яка різниця між молозивом ...
Грудне вигодовування - це чудовий подарунок, який природа дала жінкам. Подарунок для дитини та матері. Тому, важливо годувати грудьми якнайдовше. Дізнайся про переваги грудного вигодовування.
Вагітність і грудне вигодовування - це величезні зусилля твого тіла. Вони часто супроводжуються втомою, коли тобі потрібно ...
Зважаючи на те, що твої груди, наповнені молоком, ти можеш вважати корисним використання додаткових аксесуарів. Перевір, що тобі потрібно на початку і під час складних моментів у грудному годуванні.