Тиждень за тижнем малюк росте, внаслідок чого змінюється твоє тіло. Важливо дотримуватися здорового харчування в період вагітності.
Вагітність - щасливий стан, але деякі недуги можуть змусити хвилюватись про своє здоров'я та здоров'я малюка. Дізнайся про поширені недуги під час вагітності та як з ними справлятись.
Вагітність - це великі зусилля для твого організму. Іноді зміни, що відбуваються в організмі викликають занепокоєння і впливають на самопочуття майбутньої мами. Відчуваючи дискомфорт, не хвилюйся завчасно. Типові недуги вагітності - тимчасове явище.
Він є характерною ознакою вагітності, який відчувають близько 60% майбутніх мам, навіть протягом усього дня. Як правило, токсикоз з'являється на початку вагітності, між 5 та 6 тижнями, та зникає наприкінці першого триместру. Якщо ти страждаєш через це, варто запастись терпінням. Усунути повністю це відчуття неможливо, але його можна зменшити. Як?
Іноді нудота не зникає. Якщо це твій випадок, варто звернутись до лікаря. Він призначить правильні ліки, які полегшать твій стан.
Зазвичай, це відбувається у першому триместрі вагітності, та супроводжується нудотою. Незважаючи на те, що такий стан дошкуляє, блювота є типовою при вагітності. Через деякий час, зазвичай вона зникає, і не потребує консультації лікаря. Якщо ж вона є постійною, або з'являється у другому або третьому триместрі вагітності разом з іншими тривожними симптомами, такими як біль в животі чи набряк тіла, не варто це недооцінювати. Блювота може призвести до зневоднення та може бути пов'язана з високим тиском. В обох випадках необхідна консультація лікаря.
Печіння в задній частині горла, стравоході та в грудях є симптомами печії. Шлунковий сік подразнює чутливу слизову, спричиняючи дискомфорт. Внаслідок розслаблення гладких м'язів, шлунковий сік стікає назад в стравохід. Як правило, печія з'являється в кінці вагітності, коли матка починає тиснути на шлунок. Хоча це і не є небезпечно, але може завдавати клопоту. Тому, якщо ти хочеш зменшити дискомфорт:
Уникай продуктів, які можуть спровокувати печію. Не їж жирних, смажених, гострих, кислих страв. Виключи шоколад, каву та чай.
Це поширено проблемо майбутніх мам. При запорі необхідно додати до свого раціону велику кількість клітковини. Їсти:
З раціону необхідно виключити:
Пам'ятай про активність. Рух покращує перистальтику кишечника, полегшуючи дефекацію. Запор може бути викликаний також препаратами, які містять залізо. Проконсультуйся зі своїм лікарем, чи можна замінити дані препарати травами та правильним харчуванням.
Часто є наслідком запорів. З даною проблемою стикається близько 20% майбутніх мам. Набряклі вени навколо заднього проходу викликають свербіж, а іноді і кровотечу. Невеликий геморой можна вилікувати м'якими засобами, що продаються без рецепта. В іншому випадку необхідна консультація лікаря.
Зайва вага змінює поставу. Живіт зміщує центр ваги, що ускладнює підтримання правильного положення. Неправильний вигин спини та напруження м'язів провокують біль в спині. Особливо це може докучати на останніх місяцях вагітності. Щоб зменшити біль в спині, плавай, відмовся від підборів та не носи рюкзак.
Набряки відчуваються в ногах та в руках, як привило в середині другого триместру. Це є наслідком занадто великою кількістю води та солей, що накопичуються в організмі. Не варто носити тісний одяг, не приймай гарячі ванни та відмовся від походу в сауну. Не перевтомлюйся, уникай довгих прогулянок та стоячого положення, відпочивай з піднятими ногами та пий багато рідини. Як правило, ця проблема зникає після пологів, коли організм позбавляється від зайвої води.
Хоча набряк є типовим станом, якщо він не зникає після ночі або ти відчуваєш набряк не тільки в ногах і руках, але і в інших частинах тіла, необхідно звернутись до лікаря. При одночасному підвищенні тиску це може бути симптомом прееклампсії.
Судоми з'являються в другому та в третьому триместрі, як правило вночі та вранці. Раціон, збагачений магнієм і калієм, а також розтяжка і вправи допомагають полегшити дискомфорт. Перед тим як заснути, помасажуй гомілки зігріваючою маззю.
Прогестерон знижує еластичність кровоносних судин і зростаючий плід тисне на вени тазу, що може сприяти утворенню варикозу. Крім того, якщо ти маєш генетичну схильність, мало рухаєшся, у тебе стояча робота або тебе лікували гормонами, це все причини виникнення варикозу. Хоча варикозне розширення вен після пологів зменшується, але навряд чи повністю зникне, тому варто запобігти цьому. Носи компресійні колготки або панчохи, призначені лікарем. Будь фізично активною і уникай сидіння з перехрещеними ногами. Поцікався у лікаря про препарати з рутином, які можуть зміцнити судини.
Це може бути спричинене розслабленими м’язами тазового дна і тиском матки на сечовий міхур. Нетримання сечі зазвичай проходить після пологів. Щоб уникнути цього, варто тренувати м’язи тазового дна. Виконуй вправи кілька разів на день послідовно по 10-20 разів. Скорочуй та розслабляй м’язи, відповідальні за утримання та випускання сечі, по черзі. Ніколи не практикуй під час сечовипускання, лише між ними.
Якщо є безболісне відчуття скорочення та напруження живота це є ознакою того, що організм готується до пологів. Це природні тренування і вправи, що виконуються м’язами. Однак, якщо перейми супроводжується кров’янистими виділеннями, кровотечою, болем у спині, болем у шлунку, болем у паху та їх частота збільшується, обов’язково звернись до лікаря.
The labour is over! Congratulations! It was really hard and now you need some time to regain your strength and good condition. This time is called puerperium. Read more to learn what is going on with your body, what you should ...
Can I breastfeed after a C-section? Will I have milk? Will my baby know how to suck?" These questions often trouble future mothers with an elective C-section. We would like to convince you that a C-section is not an obstacle ...
Are you getting ready for childbirth? Are you planning a natural birth, but you know from other women's experience that is not always possible? Or maybe you already have had a date for a C-section scheduled due to obstetric ...
In the evening, you cannot fall asleep, therefore you are not able to regain your energy and strength. Your growing tummy starts to bother you, it is stuffy, uncomfortable, you are tired of your heartburn, you get cramps. ...
There are some things you do not talk loud and often about, however, they are worth knowing when you are pregnant. Here you can read why a pregnancy favors intimate infections, whether they can pose a risk to your baby, and ...
Тиждень за тижнем малюк росте, внаслідок чого змінюється твоє тіло. Важливо дотримуватися здорового харчування в період вагітності.